Płyty gabionowe:
Innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnych ogrodzeń

Ogrodzenia gabionowe i ich warianty zyskują na popularności ze względu na swoją estetykę, trwałość i praktyczność.

W tym artykule skupimy się na wykorzystaniu gabionów jako płyt nośnych pod panele ogrodzeniowe. Przedstawimy Ci zalety tego rozwiązania i pokażemy, dlaczego zamiast podżwirowych płyt gabionowych warto rozważyć gabionowe płyty podżwirowetradycyjne płyty betonowe.

Gabion jako płyta okopowa: co to znaczy?

Jastrych gabionowy to w zasadzie kosz z siatki drucianej wypełniony kruszywem, który umieszcza się pod panelami ogrodzeniowymi.
System ten zapewnia solidne podkład pod płoty, a jednocześnie nada estetycznego wyglądu Twojemu ogrodowi lub podwórku.

Gabion jako płyta podłogowa

Podpłyta gabionowa

Zalety stosowania gabionów jako płyt okopowych

 1. Estetyka i zdolność adaptacji

  • Naturalny wygląd: Gabiony wypełnione kamieniami tworzą naturalny i atrakcyjny wygląd, który pasuje do różnych typów projektów ogrodów.
  • Elastyczność w doborze materiału: Kruszywo, którym wypełnione są gabiony, może mieć różną kolorystykę i wielkość, co pozwala na dostosowanie wyglądu ogrodzenia do własnych preferencji. Więcej o kamieniach do gabionów przeczytasz tutaj.

 2. Trwałość i trwałość

  • Długa żywotność: gabiony są wykonane z wytrzymałej siatki drucianej zaprojektowanej tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe.
  • Odporność na erozję: Kamienie w gabionach zapewniają ochronę przed erozją i ruchami gleby, zwiększając stabilność całego ogrodzenia.
   Więcej o jakości gabionów znajdziesz tutaj.

 3. Rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne

  • Przyjazny dla środowiska: Gabiony wykonane są z materiałów naturalnych i można je wypełnić kamieniem pochodzącym z recyklingu, co zmniejsza ślad ekologiczny.
  • Opłacalność: W porównaniu do tradycyjnych płyt betonowych gabiony mogą być bardziej opłacalne, szczególnie w przypadku większych projektów.

 4. Prosta instalacja

  • Szybki montaż: Płyty podżwirowe gabionowe są łatwe w montażu i nie wymagają specjalnych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy.
  • Elastyczność instalacji: Można je łatwo dostosować do każdego terenu, który idealnie sprawdza się na nierównym lub pochyłym terenie.
   Procedury i instrukcje dotyczące instalacji można znaleźć tutaj.

Połączenie z panelami i siatkami 3D/2D

Gabionowe płyty podżwirowe można je idealnie łączyć z różnego rodzaju panelami ogrodzeniowymi, takimi jak Panele 3D czy Panele 2D, a takżez siatkami. Ta kombinacja zapewnia:

 • Estetyczne oddziaływanie: Nowoczesny wygląd paneli w połączeniu z naturalnym wyglądem gabionów tworzy harmonijne i eleganckie ogrodzenie.
 • Zwiększone bezpieczeństwo: Solidne fundamenty gabionowe w połączeniu z solidnymi panelami zapewniają wysoki poziom ochrony Twojej posesji.
 • Praktyczność: Takie rozwiązanie umożliwia łatwą konserwację i długoletnią satysfakcję z ogrodzenia.

Zastosowanie gabionów jako jastrychów to nowoczesne i efektowne rozwiązanie, łączące estetykę z funkcjonalnością. To rozwiązanie jest nie tylko piękne, ale także trwałe, ekologiczne i korzystne ekonomicznie. Jeśli szukasz innowacyjnego sposobu na zwiększenie atrakcyjności i bezpieczeństwa swojego ogrodzenia, gabionowe deski podżwirowe będą właściwym wyborem.

predajca Gabiony Lemon

08:00 – 16:00

Miroslav Kapitan
Zamówienia i sprzedaż

sklep@gabionylemon.pl

+48 574 266 630

© 2024 GabionyLemon.pl | Umieszczanie treści na innych stronach, ich rozpowszechnianie przez prasę i inne media podlega prawu autorskiemu i jest możliwe tylko za pisemną zgodą LEMON trade s.r.o.

Stworzone przez FúúDobre

Bezpieczna płatność

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store